Ο Αλέξανδρος Αρκαδόπουλος αποτυπώνει μελωδίες – «σταθμούς» της ελληνικής δημοτικής μουσικής, με μία ιδιαιτερότητα…τη μία και μοναδική τους λήψη…ζωντανά και άμεσα, όπως θα γινόταν και στην πραγματικότητα, με τον αυθορμητισμό και την έκφραση της στιγμής.
Αλέξανδρος Αρκαδόπουλος: Κλαρίνο
Ιορδάνης Κουζηνόπουλος: Λαούτο
Αλέξανδρος Σωτήρχος: Ακουστική κιθάρα
Μιχάλης Μπακάλης: Τουμπελέκι
Ηχογράφηση / Επεξεργασία ήχου: Νίκος Μέρμηγκας (Antart Studios)